Kuchnia Roślinna

witarianizm to styl jedzenia, który nazywany jest także surową dietą. Produkty, z których szykuje się posiłki, nie są poddawane obróbce cieplnej. W zastępstwie gotowania stosuje się takie procesy jak siekanie, tarcie, miksowanie, rozgniatanie albo suszenie. surowa dieta sprzyja odzyskaniu zdrowia. W wysokiej temperaturze rozkładane są bowiem wartościowe składniki jedzenia, witaminy i enzymy, Dochodzi także do denaturacji białek. odżywianie na surowo daje więc naszemu ciału dużo wartościowych substancji w aktywnej postaci.

surowa kuchnia daje szansę na powrót do równowagi metabolicznej. Prowadzi do utraty wagi i do stabilizacji przemian wewnętrznych.

witarianizm to nie jest tylko surowa kuchnia roślinna. To także sposób życia. Zamiana przetworzonej żywności na surowe produkty powoduje także zmianę przyzwyczajeń w innych obszarach codziennego funkcjonowania.

odżywianie na surowo wydaje się skomplikowane. W związku z tym warto sięgnąć po gotowe przepisy, które uproszczą modyfikację sposobu jedzenia. kuchnia roślinna z surowych produktów jest trudna tylko na początku. Korzystanie z bazy pomysłów na poszczególne potrawy uprości wdrożenie zmian. 


Przejdź na stronę: https://karolinaniegotuje.pl/


Tytuł: Kuchnia Roślinna
URL: https://karolinaniegotuje.pl/
Dodano: 19 stycznia, 2023
Wyświetleń: 10
Słowa kluczowe: Kuchnia Roślinna, Odżywianie Na Surowo, Surowa Dieta, Surowa Kuchnia, Witarianizm
Kategorie: Zdrowie

Podlinkuj ten wpis. Umieść link do wpisu na swojej stronie:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *